Güçlüyüz Cesuruz Hazırız Günceli

15589865_1347725625300724_527319395646106465_n

Merhaba arkadaşlar. Ben Tombe. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. Bu yazıyı yazarken içimden bir sürü küfür ediyorum. Ben günlük hayatta iki yerde küfür ederim.  Bir Fener’in maçlarında iki arkadaş ortamında günlük hayatta küfür etmem çok zordur. Her neyse bu şerefsiz teröristler yüzünden 7 gün 24 saat sövüyorum yoksa bütün sinirim içimde kalacak hasta olacağım o sıkıntı ile… Normalde geçen haftaki günceli ben verecektim. Ve NiTian’ın askere gitmesi şerefine bir iki karikatürle ona şimdilik veda etmiş olacaktık. Ama bu şerefsiz, alçak, hain, neyü idiğü belirsiz soyu sopu belli olmayan kansız itler yüzünden grupça hevesimiz kaçtı belkide duygularımızı en iyi yansıtabilecek arkadaşımız YcD44’ye bıraktık. Onun da gayet güzel yansıttığını düşünüyorum. Sonra bu hafta vereceğimiz günceli planlarken şehitlerimize olan son uğurlamayı yaptıktan sonra öncekilerinin acısını unutmadığımız gibi onlarında acısının kalbimizde yaşayacağını ama o acıyla birlikte o acıyı unutmadan önümüze bakmamız gerektiğinden yoksa terörün ekmeğine bal süreceğinden bahsetmeyi umuyordum. Ama bu çiğ süt emmiş şerefsizler su uyur düşman uyumaz atasözündeki gibi ve köşeye sıkışmış vahşi bir hayvanın umutsuz son saldırısı gibi bombalar patlatıp canını kurtarmanın peşinde. Burada anlatmak istediğim aslında 1. ve 2. patlamadan önce nelerden bahsetmek istediğimizdi .
teror

Bütün bunlardan niye bahsetmek istedim. Varmak istediğim sonuç şu. Bu terör saldırıları nasıl bizim güncelimizi etkiliyorsa daha geniş bir perspektifte ülkemizi etkilemek ve olağan hayatın dışına çıkılarak halkın korkudan ne zaman nerede bomba patlayacak endişesi ile bir şeyler yapmasını engellemek geri adım atmasını sağlamak ve teröristlere karşı sindirilmek için yapılıyor. Çok uzun oluyor yazım belki ama bunlardan bahsetmek, tartışmak bir vatandaş olarak hepimizin görevi. Geçen hafta güncelin paylaşımında yazdığım gibi  her zaman gülecek eğlenecek değiliz. Ülkemizin gerçekleri var. Sonuç  olarak  bu acıları içimizde tutarak unutmayarak önümüze bakmak mecburiyetindeyiz. Yoksa terörün ekmeğine bal sürmüş oluruz.Bu konularda uyumamalıyız. Aşağıdaki videoda askerin yerine kendinizi de koyun halkı da koyun, milleti de koyun bütün mesele bu biz uyursak terör kazanır. Uyumayın gözünüz açık olsun acılarınızı unutmadan önümüze bakmalıyız yoksa hepimiz ölürüz. Zaten boşuna mı diyoruz Her Türk Asker Doğar !!!Önemli olan o ruhta olmak.

Askerlerimizin, polisimizin değerini bilelim.Gece gündüz demeden (özellikle bazıları) çok zor şartlar altında bizim can ve mal güvenliğimiz için bu teröristlerin annelerinden emdikleri sütü burunlarından getiriyorlar. Başlıkta da geçtiği gibi GÜÇLÜYÜZ CESURUZ HAZIRIZ !!! demek önemli milletçe teröristlere karşı köklerini kazıyana kadar durmamak gerekir. Yoksa bu acılar hiç dinmez. Bu acılar dinmezse ölümler boşuna olur.

15589694_1495968630436226_7902375722402168915_n

Bu haftaya dönecek olursak, Kayseri’deki hain terör saldırısında an itibari ile 14 şehit 55 yaralı varmış. Umarım bu şehit sayıları artmaz. Teröristlerin hedef aldıkları Kayseri Komando Tugayı’nın bu itlere  neler yaptıkları malum. Kuyruk acıları o kadar fazla ki yüz yüze yemediğinden karşılarına çıkamıyorlar ve böyle korkakça şeylere başvuruyorlar. Bu bile bunların nasıl alçak, korkak olduklarının kanıtı. Hani kanıta gerek yok ya… Bütün millet evlatlarını şanla şerefle uğurlarken bu şerefsizler mağarada dağda çukurda lağımda yaşamaya ölmeye devam edecek ve arkalarından lanet okunacak beddua edilecek insan değil hayvan muamelesi görecekler aradaki fark bu kadar basit .Teröristlerin hak ettikleri bu. Son olarak bu olaylara karşı duygularımı yukarıda anlattığımdan tekrara lüzum yok ama İnternet de orada burada gördüğünüz kişileri ihbar edin çevrenizde barındırmayın elinizden ne geliyorsa artık bu anlattığımız uyumama meselesinin bir tarafıdır. Buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet ailelerine başsağlığı dileklerimizi iletiyoruz grupça. Ateş düştüğü yeri yakar. Bizim içimiz bu kadar yanarken ailelerini düşünemiyorum bile. Vatan Sağ Olsun!!!!

Bu zor şartlarda önümüze bakmamız gerektiğinden bahsetmiştik. Bu sebeple de bu hafta bölüm veriyoruz. Bölümlere geçmeden önce bir duyurumuz var. Artık online okumayı açtığımızdan dolayı yaptığımız seriler bu güncelle beraber diğer sitelere 2 hafta geç yüklenecektir. Bu sebeple serilerimizi beklemeden okumak isteyenler online okuma bölümünden okuyabilirler. Bu uygulamaya Bad Company dahil değildir.Diğer sitelerden okuyabilirsiniz. Ama buradan okuyun yani yükledik online okumaya 😀 Serilere geçersek öncelikle yeni bir serimiz var YcD44 ve Daredewill’in yapacağı 17 Sai isimli bu manga kasvetli bir ortamda geçen bir tecavüz olayını konu alırken ülkemizde de bu tarz olayların olduğu düşünülürse bizimde sorunlarımızı anlatabilecek nitelikte. Okuyun okutturun. Hikaye gerçek bir olaya dayanıyor. Hikaye, Junko Furuta cinayetinden esinlenme bir mangadır. Daha fazla bilgi isteyenler https://en.wikipedia.org/wiki/Murder_of_Junko_Furuta  buradan bakabilirsiniz. Bu kasvetli zamanda kasvetli havada yeni aldığımız seri de kasvetli vesselam. İlgisini çeken varsa okusun kaliteli bir seri. İlginizi yorumlarda belirtin ki daha hızlı ve çok bölüm gelsin. Tabi bir serimiz gelirken başka bir serimiz bitiyor. Bad Company’den 2 bölüm vererek bu kısa yan serimizi de bitiriyoruz. Seriyi tek cilt olarak indirme şeklinde yeniledik. Bu kaliteli seriyi muhakkak okuyun  kısa zaten hemen okursunuz. Daredewill ve DarkMP’ye teşekkürlerinizi eksik etmeyin. Ellerine sağlık tekrardan.  Gözde serilerimizden  Rookies’dan tamı tamına 5 bölüm veriyoruz. Daredewill çevirmeni YcD44’ü sömürüyor. Ümüğünü kurutuyor çevirmenin okurken bunu da unutmayın. Bölümleri tak tak tak yapıyor yani. Onun dışında Hajime No Ippo’dan 3 bölüm var. Yaptıkça veriyoruz işte. Sormayın ne zaman gelir devamı diye. Son olarak kendi serim Dr. Slump’tan 5 bölüm var. Vizeler sebebiyle ara vermiştim ama bu hafta telafi amacıyla da bu kadar bölüm yaptım. Finallere kadar bölüm gelecektir.Sağ olsun çevirmenimiz Zk çeviride bayağı ileride olduğundan çeviri sıkıntımız yok yaptıkça vereceğiz. Finaller zamanı da yaklaşık 1 ay aksama olur sonra 1 aylık tatilde turbo ile gideceğim haberiniz olsun meraklılarına duyurulur ve güncelimiz bu kadar. Son kısımda da serilerden kısaca bahsetmiş olduk işte. Yazı uzun oldu ama kusura bakmayın içimi dökmeden bu günceli yazamazdım içime sinmezdi. Hadi ben kaçar….

Kendinize iyi bakın.

Haftaya görüşmek üzere. 

                                                                     

 

17 Sai: 01 Online Oku

Bad Company: İndir Online Oku

Dr. Slump: 15-19 Online Oku

Hajime No Ippo: 659-661 Online Oku

Rookies: 68-72 Online Oku

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...