İyi Şeyler Kötü Şeyler Günceli

Merhaba millet ben YcD44. Gene benim saçma salak yazılarımın olduğu ve “şahsi” fikirlerimi belirttiğim güncele hoş geldiniz.

Şimdiden belirteyim okuma şeysine webtoon okuma eklenmeyecek. Yorumlara yazanın gelmişini geçmişini… Neyse, önce kendinize sövdürtüyorsunuz sonra YcD44 bize sövüyor, biz ona sövmedik diyorsunuz. Siz zaten sövmek beter ediyorsunuz adamı. O kadar anlayışsız ve kıtsınız ki buldukça bunuyorsunuz ve kendinizden, yaptığımız işten nefret ettirtiyorsunuz. Unutmayın biz burada keyfimizden varız ve keyfimiz bozulursa gideriz, sizde başka kapıya yol alırsınız. Ne de olsa piyasada alternatif çok. Şurada reklamsız, yalansız, dolansız hobimizi yapıyoruz ama adam gelip üç kuruşluk keyfimizin içine sıçıyor. Keyfimize sıçan adamın ağzına sıçtık mı da “Vay efendim Tortuga okuyucusuna küfür ediyor!” oluyor. Ettirtmeyin etmeyelim.

Tabi bu dediklerim görgüsüzlereydi. Efendi olan arkadaşlarımızın başımızın üstünde yeri var. Gerçi hoş grup içinde bazen bizim aramızda da zıtlaşma oluyor. O yüzden bazen bazı arkadaşlara ters tepkiler gösterilebiliyor. Eh, bu durumda zaten özrümüzü diliyoruz. Ne de olsa grup bütünlüğü bizim için önemlidir ve gruptan bir arkadaşımız haksız yere yaptığı bir davranış hepimizin sorumluluğundadır.

Neyse, anlatacaklarım bunlar değildi. Anlatacaklarım şunlardı: Neylerdi? İşte bunlar; öncelikle uzun zaman önce işten ayrıldığım ve bir müddet işsiz olarak dolaştığım için biraz daha hızlı çeviri(evet o gelen bölümler hep hızlı çevirilerim benim) yapıyordum ancak yeni bir iş buldum. Uzun süre sonra çalışmayınca bu duruma alışık olmayan bünye yamuldu haliyle.  Bundan ötürü de bölüm gelmedi benden bir müddet. Ancak şimdi duruma alıştım ve bir ayımı doldurdum. İlk olarak 17-Sai vermeye başlayacağım ardından da diğer serim Rookies‘ten bölüm vereceğim. Rookies‘i kesinlikle bırakmadık. 75. Bölümde kaldı. Devamda edecek. Haftaya belki 1-2 bölüm görürsünüz.  Birde 17-Sai bomba gibi gidiyor. Her bölümüne ayrı sövüyorum, sinirleniyorum falan. Sizde okuyun. Sizde sinirlenin. Ha birde Akame okuyun. Dandik seri ama zk çevirdi.

Son olarak, İngilizce-Türkçe çevirilerime gelirsek. Ben düz çeviriyi sevmem. Çeviri dediğin, okuduğun zaman karakterle uyuşan ve çeviri olduğunu belli etmeyen yazıdır. Yoksa bizde biliyoruz o metnin o şekilde olmadığını. Önemli olan düz, direk çeviri değil, anlamı yakalamak ve karaktere uydurmak. Hepsinden önemlisi de “Türkçeleştirebilmek“. Yoksa sinema dublajlarında olduğu gibi “Hey dostum senin derdin ne ha?” tarzı replikler ortaya çıkar -ki bu da saçmalığın daniskasıdır.

Ha bu arada Türkçeleştirme uygulanmış film dublajı isterseniz aşağıdaki videoya bakabilirsiniz:

Başka başka, ha iyi şeylere devam edersek, ,bir kaç iyi insanla tanıştım. Evet iyi şeyler bitti.

Kötü şeylere gelirsek, divixplanet nam-ı diğer altyazi.org kapandı :'(

Gitti o kadar altyazı :'( Kaldık mı kıçı boklu bebelerin cirit attığı fansub çevirilerine :'(

Ha bir kaç kötü şey var onları kendime saklıyorum. Tıpkı başıma gelen bir kaç iyi olay gibi 😉

Ben bittiğime göre Daredewill‘ın demek istediği bir iki şey var: “Hastayım ölüyorum bal falan yollayın”. Evet tam olarak bunu dedi.

Saygıdeğer askerimiz ve can dostum NiTian Erxing‘te askerde vatanımızı Zerg istilasına karşı korumaya devam ediyor. 18-20 gün falan sonra plakaya düşer. O zamanda zaten çabukcak biter askerliği 😀

Evet, bitti, bu kadar. Bölümler aşağıda. Yorum atın.

Haa unutmadan söylemem gereken iki şey daha vardı, birincisi Daredewill, Mavi Manga ile ortak seri yapacak. Burda ve orada bulabilirsiniz. Bölüm geldiği zaman ekleriz buraya. İkincisi ise Facebook sayfamız 1000 beğeniye yaklaştı. 1000 beğenide belki çekiliş falan yaparız. İşte bir şeyler ayarlarız yav. Beğenin.

Hadi eyvallah.

Evet YcD44’ün konuşması bittiğine göre güncelimize geçelim. Bu hafta toplam 10 bölümlük bir güncelimiz var. Öncelikle Mangayatta ile ortak yaptığımız Liar game’den 1 bölüm veriyoruz. Liar Game de hedef 2023’te bitirmek 😀 Şaka bir yana öyle böyle ittire ittire götürüyoruz seriyi. Bitecek elbet sizde bizde kurtulacağız bu lanet seriden. Onun dışında her kontrol ettiğimde küfürler yağdırdığım acıklı serimiz 17 Sai’den 3 bölüm var. Ayrıca 8. bölümle beraber ilk cilt ciltlendi. Kısa serimiz GT-R’den (Allah belasını ver(me)sin!!!) 2 bölüm daha veriyoruz. Tez zamanda bitecek bu serimiz de. Ve Hajime No Ippo’dan 4 bölümümüz var. Editörümüzün il dışında özel işleri çıktı. Döndükten sonra tam gaz devam edecek meraklanmayın. Hani şu an dövüş en heyecanlı yerinde kaldı ve en çok belki de ben bekliyorumdur. Gelse de hemen okusak 😀 Onun dışında Zetman’ın çevirisi geldi ama editörümüzün pcsi bozuk. Geri döndü mü o da tak tak devam edecek. Dönmesi uzun sürerse de bakarız bir hal çaresine, Zetman’i merak edenlere duyurulur. Onun dışında kendi serim Dr. Slump bir dahaki güncelden itibaren bol bol gelecektir finaller, bütler bittiğine göre bol bol gelecek meraklısına duyurulur. Onun dışında YcD44 Rookies’ten bahsetti zaten. Bu haftaki menümüz bunlardır. Afiyet Olsun!!! 

EDİT: 17Sai’ye YcD44’te küfür ediyormuş. Grup birlikteliğinin göstergesi… 😀

Bu haftayı değişik bir şeyle kapatalım. Son sözü Ramiz Dayı’ya bırakalım….

Hajime No Ippo: 680-683 Online Oku

17 Sai: 08-10 Online Oku

GT-R: 04-05 Online Oku

Liar Game: 178 Online Oku

Ankara mutlu son masaj

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir