Yapacak Bir Şey Yok Günceli

Güncel yazılacakmış. “Kim yazacak?” dediler. “Ben yazarım!” dedim. Dedim demesine de yazacak bir şey yok.

Ne yazayım ki? Neyden bahsedeyim yani? Siyasetten mi konuşayım? Siyasetten ve siyasilerin, doğrulardan menfaatleri endeksli bahsedenlerin, ucu kendine dokununca kapak kaldırmayanların alayından haz etmiyorum. Onlardan bahsetmeye gerek yok.

Onun yerine insanları mı anlatayım? Anlatayım da ne anlatayım? Kimisinde var yok, kimisinde yok yok. Kimisinde var, farkındalık yok. Kimisinde farkındalık var ama elde avuçta başka bir şey yok. Kimisindeyse ikisi birden yok! Neyse, daha fazla yorum yok!

İnsanları bırakıp, kendime mi geleyim? Ne yapayım, hayatımdan kesitler mi aktarayım? Şöyle oldu, böyle oldu mu diyeyim? Öyle olağandışı bir şey yok ki. Yiyip-içen, yatan-kalkan sıradan, alelade bir adamım. Anlatmaya değer bir şey yok.

Hadi onu-bunu geçip, en azından burdan mı bahsedeyim? Serileri okuyun mu diyeyim? Niye diyeyim ki? Az biraz okuyanından başka okuyanı yok zaten. Onların içinden de 3-5 yorum atandan başka yorum atan yok. Zaten yorum atmayan adam, neden güncel okusun ki? Demek ki okuyun demeye de gerek yok.

“Hep yok, yok diyorsun. Yani hiç mi bir şey yok?” diyorsanız, var tabi. Akame ga Kill’in son cildi ciltlendiğinden, kapak resimleri eklenmiş hali var, hani arşiv yapan varsa… Yoksa da yoktur… … Ayrıca aramıza yeni katılan bir arkadaşımız var! Kendisi ysf.cyln, çevirmendir. Ama şimdilik hakkında daha fazla bilgi yok! Belki daha sonra… Yeni çevirmenimiz var da yeni serimiz yok mu? O da var! Ancak bunu yeni çevirmenimiz yapmıyor. Zira ortak bir proje: Jagaaaaaan! İlk bölümüyle başlıyoruz seriye. Çevirmenliğini birçok animeden aşina olduğunuz, aşina değilseniz bile, olmanız gereken Are You Sure yapıyor ve düzenlemesi ise Obluda’ya ait. Bir de bu hafta 17 sai’den 6 bölüm var, böylece 2. cildi de devirmiş oluyoruz. Dr. Slump’tan 4 bölüm, Hajime no Ippo’dan 2 bölüm var. Ama bunlar dışında başkaca bölüm yok. Yeni seri falan da yok!

Tortuga’dan Zk bildirdi. N’oldu? Yetmedi mi? E, n’apalım, yapacak bir şey yok!

Akame ga KILL!: Cilt-15 Online Oku 

(Çeviri: Zk / Edit: NiTian ErXing)

Jagaaaaaan: 01 Online Oku

(Çeviri: Are-You-Sure/ Edit: Obluda)

 Hajime No Ippo: 687-688 Online Oku  

(Çeviri: Zk / Edit: Obluda)

Dr. Slump: 31-34 Online Oku 

(Çeviri: Zk / Edit: Tombe)

 17 Sai: Cilt-02 Online Oku 

(Çeviri: YcD44 / Edit: Daredewill)

 

 

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...