Açık Büfe Günceli

Bir güncelden daha merhaba sayın Tortuga ahalisi. Nasılsınız iyi misiniz? Beni soruyorsanız bu günceli verene kadar canım çıktı. Neden mi öncelikle bir sürü bölüm var. Ve onların ayarlamasıydı vesaire bayağı uğraştırıcı . Durumum yukarıda Gintoki’nin durumu gibi anlayacağınız. Selamlaşma faslı bu kadardı.

Onun dışında  bazı hatırlatmalarda bulunalım. Bildiğiniz üzere Twitter açtık. 20 kişiyiz herkesi bekleriz. Ayrıca Facebook da tamı tamına 1000 kişi olduk. Dile kolay yani. 1000. kişi Daredewill oldu. Akbaba gibi 1000. kişi olmayı bekledi ve oldu kısacası.  YcD44 çekiliş falan diyordu olur yakında ayarlamaları yapalım da gerisi kolay. Çekilişe katılıp kaçmak yok yalnız diyeyim 😀 Bu hafta çekilişden çıkmış gibi bol bölüm var onlara da geleceğiz. Discorda da gelip sohbete katılabilirsiniz unutmayın. Ayrıca açtığımız disqus yorum kısmı ile editör ve çevirmenlerin sayfalarında onlara seriler hakkında vesaire direk soru sorabilirsiniz haberiniz olsun. Hatırlatacağım başka birşey var mı…. Yok galiba, umarım unutmamışımdır aman neyse  😀

Bak hatırladım şimdi. Duyurusunu yapmıştık ama tekrar duyuralım. Berserk 24 Mart’ta geri dönüyor. Aylık olarak gelecek, gözünüz aydın yine başlayabilirsiniz artık “Berserk nerede? Berserk nerede?” diye dolaşmaya 😀 Ama merak etmeyin kaldığımız yerden devam edeceğiz yapmaya kına yakın 😀  

Gelelim güncele öncelikle 2 tane yeni serimiz var. Birisi kısa diğeri uzun bir seri. Kısadan başlayalım. A.D. Police adlı isimli bu serinin konusu “AD Police diye bir teşkilat var polisten daha ağır askerden daha hafif silahlanan bu grup; teröristler ve robotlarla savaşmak için eğitilen bir gruptur. Ama yapmış oldukları eylemlerden dolayı özel mülke büyük zarar vermişler görevlerini yerine getirseler bile halk tarafından yozlaşmış, güvenilmez ve etkisiz bir grup görümündedirler.” Ayrıyeten animesi falan da varmış galiba. Konusu ilgisini çeken varsa duyururulur.

Diğer serimiz ise Until Death Do Us Part adlı seri. Bu serinin şöyle bir özelliği var. Bu seriyi bu ismi ile değil Ölüm Bizi Ayırana Dek ismi ile vereceğiz. İlk kez Türkçe ismi ile vereceğimiz seri olarak tarihe geçecek kendisi. Seriyi Smoker çeviriyor. Konusu kısaca geleceği tahmin edebilen bir kız ile kör bir kılıç ustası arasında geçen hikayede, bu ikisi bir anlaşma yaparlar ve süresi ölüm onları ayırana dek olacaktır. Bu kaliteli  serimizi tavsiye ederiz. Seriye giriş bölümleri sayabileceğimiz ilk 5 bölümü ile başlıyoruz. Beğeneceğinizi düşünüyorum şahsen güzel seri. Yorumlarınızı bekliyoruz seri hakkında.

Yeni serilerimizi tanıttığımıza göre gelelim güncelimize bu hafta menümüz  6 çeşit 16 bölüm. Bu hafta ne çalışmışız be zirvede mi bıraksak 😀 Öncelikle  17 Sai’den bir bölüm vererek 3. cilte başlıyoruz. Onun dışında Hajime No Ippo’dan tamı tamına 6 bölüm veriyoruz ve Mashiba vs Sawamura dövüşü bitiyor. Bekleyeni, meraklısı varsa duyurulur. Ayrıca bu dövüşün sona ermesi ile Ippo da 300. bölümü devirmiş oluyoruz. Durma noktasına gelen Ippo’da online okumayı açtığımız zamandan beri 3 ayda 48 bölüm verdik. Seri iyi gidiyor bence hız açısından şu an. Hani merak eden varsa geriye düz 480 bölümcük kaldı  😀 Onun dışında bir bölüm Dr. Slump var tadımlık.Son olarak Zetman’dan 2 bölüm vererek güncelimizi bitirmiş oluyoruz, bende bittim. Başım da fena ağrıyor neyse, afiyet olsun haftaya görüşmek üzere..

   Son söz Barış Akarsu da….

A.D Police: 01 Online Oku  

(Çeviri: Spect3r / Edit: Obluda)

Ölüm Bizi Ayırana Dek: 01-05 Online Oku 

(Çeviri: Smoker / Edit: Tombe, Daredewill)

Hajime No Ippo: 692-697 Online Oku  

(Çeviri: Zk / Edit: Obluda)

Dr. Slump: 36 Online Oku 

(Çeviri: Zk / Edit: Tombe)

17 Sai: 18 Online Oku  

(Çeviri:YcD44 / Edit: Daredewill)

Zetman: 167-168 Online Oku 

(Çeviri: Smoker / Edit: Tombe)

 

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir