Öylesine Güncel Günceli

Ben YcD44. Evet. Gene ben. N’oldu lan beğenemedin mi benim güncel yazma mı? Neyse benim ağzım Tombe kadar boş laf yapmıyor. O yüzden kısa bir güncel yazısı olur bu herhalde. Evet.

Neyse geçen hafta 17-Sai‘yi bitirdik. O zaman yazasım yoktu ama şimdi yazayım dedim. Güzel seriydi. Gerçekten kurgulanmış bir hikayesi vardı. Falan filan. Rookies’e gelirsek, Sai bitti. Rookies’ten sıkıldığım için Sai’ye başlamıştım zaten. Biraz daha Rookies yardırırım artık. 100-120 olunca falan tekrar kısa bir seri alır onu yaparım. Sıkılıyorsun belli bir yerden sonra sürekli aynı seriyi yapmaktan. Ara vermek iyi oluyor. Ha şimdi diyeceksiniz ki “Hacı bizi bekletmeye ne hakkın var?“. Beklemeyin aga, gidin okuyun nette var. Ne de olsa ben bu işi günlük hayatın stresinden kaçmak için yapıyorum. Yoksa zerre Türkçe manga dünyasına manga kazandırma, yeni seri tanıtma derdim yok. Zaten tanıtsak n’olacak? Biz buraya en baba serileri çevirip koysakta kıymet bilen bir avuç kişi oluyor. Gerçi hata bizde. Basıcaksın buraya ecchiyi bak bakalım site uçuyor mu uçmuyor mu?

Haaa, site gelince aklıma geldi. Ne sitemizde ne de online okumamızda gram reklam yok. Reklama karşıyız zaten. Grupça AdBlock kullanıyoruz. Yani uzun lafın kısası bu sitenin parası cebimizden çıkıyor. Yani bu ne demek? Buralar hep bizim demek. Yani, biz sizin üstünüzden kâr sağlamıyoruz, ancak siz bizden hizmet alıyorsunuz. Eğer üstünüzden kâr sağlıyor olsaydık müşterimiz olurdunuz amma velakin müşterimiz değilsiniz. Demek ki sizi memnun etmek gibi bir amacımız yok. He, bu siteyi okuyan olmazsa biz seri yapar mıyız? Bence yaparız. Netice de ilk açıldığımızda da site dolup taşmıyordu. O kadar yıllık grubuz daha Facebook sayfamız yeni 1.000 oldu. 

Facebook sayfası diyince, 1.000 olmanın şerefine çekiliş yapacaktık. O sözümüzü unutmadık. Yapacağız. Ama ne zaman bilemem. Belki NiTian askerden gelince.

Haaa unutmadan. RookiesNiTian gelene kadar gelmez. Hani ben çevireceğim, bölüm birikecek ama editör yok. Gerçi pek de önemli değil zaten.

Benden bu kadar…

Hadi eyv… 

Ha unutmadan. Bu videoda yerine ulaşır umarım :d Yuki Yuki Yuki :d Eheheheheh

https://youtu.be/NI_fgwbmJg0

Evet bu hafta mikrofon YcD44 de idi. Yalnız kendimi iki haftadır ana haber bültenlerinden sonra gelen hava durumu sunucusu gibi falan hissediyorum 😀  Bu ara nasılsınız iyi misiniz? Ben iyiyim vizelerden sonra bir hafta kafa dinledim edit yaptım üzerimdeki stresi attım. Bir haftalık aranın ardından finallere çalışmaya başlamayı düşünüyorum. Tabi olur mu orasını göreceğiz daha doğrusu ben göreceğim. Onun dışında benim açımdan bir yaramazlık yok. Aynıyız sizde var mı yoktur yok iyisiniz iyi. Bir de yoğunluktan biraz da benim tembelliğimden bir kaç haftadır günceller Salı’ya kaydıydı. Hele şükür pazartesi verebildim. Onun da mutluluğunu yaşadığımı belirtmek isterim. Size hatırltacağım bir durum var mı diye düşünüyorum pek yok. Olsa da haftaya saklayalım çünkü bu yazının ana sahibi YcD44 fazla uzatmayalım o yüzden ve güncelimize geçelim.

Bu hafta öncelikle Dr. Slump’tan bir bölüm vererek siftahımı yaptım vizelerden sonra haftaya da gelmeye devam edecek. Onun dışında bu hafta bilgisayarı bozuk olan Zk akrabasında merdiven altında zor şartlarda Hajime No Ippo’dan bir bölüm çevirdi ve bizde anında verdik. Bu demek değil ki haftaya da gelecek veya sürekli gelecek beklemeyin. Şimdilik böyle arada sırada gelen bölümlerle idare ediverin. Umutlanmayın boşuna… Onun dışında yeni serimiz Kakegurui’den bir bölüm vererek devam ediyoruz. Animesi de çıkacakmış. O çıkana kadar hatırı sayılır bir yere gelmek istiyoruz bakalım kaça kadar geleceğiz olduğu kadar artık 😀 Bir başka yeni olan ama hiç yeni gibi gözükmeyen Ölüm Bizi Ayırana Dek de 2 bölüm vererek 5. cilde başlıyoruz. 2 ayda 34 bölüm verdik. Bu hızla kısa sürede biter bu serimiz ben diyeyim.  Onu dışında bu güncelin sürpriz arap atı Rookies’dan bir bölüm vererek 8. cildi bitiriyoruz. Normalde bu seriyi NiTian askerden dönünce yapacak ama cilt bitsin direk temiz 9. ciltten başlsaın diye el attım ve Rookies da 8. cildi bitirmiş olduk. Devamı hazirandan sonra gelir haberiniz olsun. Beklemeyin boşuna yani. Son olarak Zetman’dan 3 bölüm vererek bu haftaki menümüzü tamamlıyoruz. Haftaya da cildi bitireceğim. Şu anki planım finallere kadar her hafta 2 Dr. Slump+ 3 Zetman yapmak. Tutar mı bir daha ki güncellerde görürsünüz. Güncelimiz bu kadardı, haftaya görüşmek üzere, Kendinize iyi bakın.

Bu haftayı da Barış Manço ile kapatalım. Ne güzel yazmış. Tombe kaçar.

Dr. Slump: 40 Online Oku  

(Çeviri: Zk / Edit:Tombe)

 Hajime No Ippo: 704 Online Oku  

(Çeviri: Zk / Edit: Obluda)

Kakegurui: 02 Online Oku  

(Çeviri: Ysf.cyln / Edit: Bagaracchi)

Ölüm Bizi Ayırana Dek: 33-34 Online Oku 

(Çeviri: Smoker / Edit: Vollıs)

Rookies: Cilt-08 Online Oku  

(Çeviri: YcD44 / Edit: Tombe)

Zetman: 172-174 Online Oku  

(Çeviri: Smoker / Edit: Tombe)

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...