Klimalı Güncel

Bir güncelden daha merhaba saygıdeğer Tortuga Çeviri Ahalisi. Nasılsınız İyi misiniz? Bu günceli iş yerinden yazmaya başladım. Tatil sonrası an itibari ile işe başlamışım bulunuyorum. Onun dışında benim tarafımda bir yaramazlık yok. NiTian’da gezmeye devam ediyor. Hayat ona güzel valla biz burada çalışalım edit yapalım adam gününü gün etsin 😀 Tabi ki edecek ben olsam onun yerinde bende ederim.

Onun dışında bu hafta ne konuşacağım hakkında bir fikrim yok. Doğaçlama yapayım gelir bir şeyler elbet. Havalar geçen hafta yağmurla falan bir serinledi derken yine bunaltmaya başladı.Vantilatör,klima şart esmiyor be esmiyor her yer esiyor benim oda da çıt yok karantina bölgesi gibi. Klima bağışı açtım eli bol arkadaşlardan bir klima bekliyorum. Ne kadar ya bir klima 😀 Siz almasanız da biz sizin için klimalı günceli bulduk bu sebeple yaslanın geriye ve klimalı güncelin keyfini çıkartın 😀 Serinletme garantili 😀

One Piece’i takip edenlerin bileceği üzere bu yıl manganın 20. yıl kutlamaları var. Kutlamalarda, Oda’nın röportajları, ekstra paylaşımlar falan oluyor geçtiğimiz günlerde de  “Marineford Savaşında Sabo Olsaydı Ne Olurdu” bağlamında bir görsel paylaşıldı hala görmeyen varsa burayı görseli atıyorum:

Klasik duyurumuzu tekrardan yapalım. Bizi facebook, twitter, discord da takip edebilirsiniz. Özellikle discord daha çok birebir sohbet yapılabilen bir yer ve bu aralar biraz ölü durumundayız. Gelin canlandırın oraları eski topraklar 😀 Twitter’da da 47 kişi olmuşuz 50’ye az kalmış. Ayrıca Facebook’da klasik paylaşımlarımız dışında başka türlü paylaşımlar yapmayı da planlıyoruz uzun süredir ama bir şeyin oturmasını bekliyorduk ama o olmayacak gibi ondan onu beklemeden başlayacağız. Tabi bu Facebook’daki sayfaların yaptığı tarzda olmayacak bizim sayfamıza uygun paylaşımlar olacak. Aslında bir ara bir deneme yaptım size çaktırmadan ve açıkçası  iyi dönüş olmuştu.Ve yapacağımız paylaşımın sizin için faydalı olacağını düşünüyorum. Paylaşımlara başladığımız zaman da buradan duyururuz zaten. Bu kısımda bittiğine göre menüye geçebiliriz.

Güncele geçecek olursak beklediğimin aksine az çeşit ve az bölüm var. Ancak bu bölümler 7-8 bölüme bedel. Öncelikle animesi çıkan Kakegurui’den 2 bölüm veriyoruz. Baya bekleyeni var bildiğim kadarıyla keyifle okuyun. Rookies’dan bir bölüm veriyoruz. YcD44 aramızdan ayrıldığından elimizde kalan son bölüm bu. Onun dışında söz verdiğim üzere Dr. Slump’tan 2 bölüm veriyoruz.  Olağan dışı bir şey olmazsa Dr. Slump gelecek yılın vizelerine kadar her hafta gelecek. Çünkü diğer yaptığım serilerde yüküm azaldı.Yani artık Dr. Slump’a odaklanabilirim. Rookies dışındaki diğer seriler yapıldığı zaman gelecektir. Bu vesile ile Rookies için çevirmen aradığımızı tekrardan duyuralım. Yoksa seriyi bırakmak durumunda kalacağız. Rookies dışında Hajime no Ippo içinde çevirmen aramaktayız. Çevirmenimizin hard diski yandığı için nete giremiyor. Ha aranızdan bir babayiğit çıkar da bir adet laptop hdd’si gönderirse bu da kafidir. Çevirmen gelene kadar Rookies ve Ippo serisi askıda. Yardımlara her türlü açığız. Özellikle 1 adet editör arkadaş şu sıralar bütün yükümüzü hafifletir. Birisi başvursun lütfen! Bu haftalık güncelimiz bu kadar. Bu hafta bunlarla idare ediverin. Haftaya görüşmek üzere.

Bu haftayı da Barış Akarsu ile kapatalım ve biraz da ciddi ve düşündürücü bir şarkı ile bitirelim. Kimdir O? Tombe kaçar.

Dr. Slump : 43-44 Online Oku

(Çeviri: Zk / Edit: Tombe)

Kakegurui: 06-07 Online Oku  

(Çeviri: Ysf.cyln / Edit: Bagaracchi)

Rookies: 83 Online Oku  

(Çeviri: YcD44 / Edit: NiTian ErXing)

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir