Bayramlık Güncel

Selam Tortuga ahalisi ben Tombe. Bu hafta güncel yazma işi bana düştü. Yukarıda gördünüz karikatürü yaklaşık bir yıldır bugün için arşivde tutuyorum 😀 Nasılsınız iyi misiniz? Bizi sorarsanız iyiyiz. Grupça iş güçle uğraşıyoruz. O yüzden yazın günceller bir süredir 2 haftalığa çıktı. Ama tahminimce bayramdan sonra tekrardan eski düzenimize döneriz. Bildiğiniz üzere aramıza yeni arkadaşlar katıldı. Onlarla beraber daha da canlı bir grup olacağınıza emin olabilirsiniz. Bu vesile ile yeni çevirmenlerimiz Roland, EnnuiEntropy’e hoşgeldin diyoruz. Yeni arkadaşlarımızla güzel işlere imza atacağız hiç şüpheniz olmasın. Artık bizden biri olan Are-You-Sure’a da hoşgeldin diyelim. Tabi yine tek başına çalışmaya devam edecek ama bizle de yapacağı seriler olacak. Son olarak yeni arkadaşlar geldi diye seri önermeyin çünkü yapacakları seriler belli. Öyle bir ihtiyacımız olursa sorarız. Anlayışınız için teşekkürler.  

Normalde günceli ben yazmayacağımdan ne konuşacağım hakkında pek fikrim yok ama buluruz bir şeyler. Aklımda bir konu var ama yazı uzar onu bayramdan sonra yazacağım. En iyisi hatırlatmaları yapalım. Bizi sosyal ağlardan takip ederek okuduğunuz serilerle ilgili anlık bilgilere ulaşabilirsiniz. Bunlar facebook, twitter bu ikisinin amacı hangi yeri kullanıyorsanız istediğiniz yerden bizi takip etmenizi kolaylaştırmak. Discordda ise Güncel, One Piece, Berserk, Jagaaaaaan gibi serileri paylaştığımızda size bildirim gelmesi ve hem bizimle hemde diğer takipçilerimizle daha kolay biçimde muhabbet döndürebileceğiniz bir yer. Gelin ve canlandırın mekanı bekliyoruz.

Birde seri akıbeti ile ilgili bir bilgilendirme yapıp güncele geçelim. Bir çok arkadaşa anlattım. Ama buradan da anlatalım. Sitemizin ana sayfasının sağ tarafında Serilerin Akıbeti diye bir kısmımız var. Orada; Seri ismi, kaç bölüm olduğu kaçının yapıldığı, çevirmen ve editör kısımları bulunmak da. Bunun yanına uzun süredir aklımızda olan ancak bazı takipçilerimizin birazda farklı olsa isteği sonucunda ek bilgi kısmını ekledik. Mesela Dr. Slump da; “Çeviri bitti, editi devam etmekte.”  ya da Jagaaaaaan “Güncel – editörün az işi var. Birkaç hafta sarkabilir.” gibi. Oradan merak ettiğiniz serilere bakabilirsiniz.

Evet geçelim güncele. Öncelikle iki tane yeni serimiz var. Bunlardan Dogma Lezhinde yayımlanan bir webtoon. Konusu; “Makinalarin insanlar haline geldiği, anlama arzuları olan bir dünyada ve bir insanın bu makinalar kadar güçlü ve yenilmez olmak için çabaladığı yerde. Aklınızı başınızdan alacak, ağzına kadar aksiyon dolu bir bilim-kurgu” Diğer serimiz Jigokuren Love In Hell ise; 18 sayılık komedi seinenvari kısa bir seri. Konusu; Rintaro Senkawa 20 yaşlarda normal bir gençtir ama sarhoşken vefat eder ve kendini cehennemde bulur. Ne var ki cehennem hiç de beklediği gibi değildir. Burada kendisine rehberlik eden seksi bir iblis bulunmaktadır.” Dogma’yı yeni çevirmeniz EnnuiEntropy ile NiTian yapacak. Kısa serimizi de Are-You-Sure çevirecek ve NiTian editleyecek. Başlangıç olarak Dogma’dan 5  Jigokuren Love In Hell’den 1 bölümle başlıyoruz.  Yeni serilerde ilgisini çekenleri okumaya davet ediyoruz. Güncelin diğer bölümlerine geçecek olursak; yeni devraldığımız Blood And Steel’den 2 bölüm vererek güncele yaklaşıyoruz. Güncele son 3 bölüm kaldı. Duyurusunu yaptığımız üzere Rookies’a tekrardan başladık ve 3 bölüm vererek 9. cildi bitiriyoruz. Devamı da gelmeye devam edecek. Son olarak Jagaaaaaan’da uzun bir aradan sonra bir bölüm veriyoruz. Yakında güncele geleceğiniz hiç şüpheniz olmasın. 

Bayram öncesi seriler hakkında ufak bir açıklama yapıp günceli kapatalım. Hajime no Ippo; editörümüz Obluda’nın taşınma işleri bitti. Bayramdan sonra rayına girer. Kakegurui; editörün yoğun işlerinden dolayı aksadı ama bayramdan sonra gelmeye devam edecek. Ölüm Bizi Ayırana Dek; editörün yaz okulu sınavları vardı bayram sonrası oda eski hızında yardırmaya devam edecek. Liar Game; O da bayramdan sonra devam edecektir. Az kaldı bitireceğiz bu lanet seriyi. Dr. Slump; Bayramdan sonra devam edeceğim. İşlerin yoğunluğundan çok yıprandım. Biraz kafa dinliyorum. Ama bol bol gelmeye devam edecek. Aklıma gelmişken Dr. Slump yapılan son ankette en komik 6. manga seçilmiş. Düşünün bu kadar eski seri hala yukarılarda ise ve hala okumuyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz. Bu haftalık da güncelimiz bu kadar. Haftaya bayramdan dolayı güncel gelmeyebilir. O yüzden şimdiden Malazgirt Zaferimiz, Zafer Bayramımız kutlu; Kurban Bayramımız mübarek olsun. İyi dinlenin, gezin dolaşın, kurbanlıkları kaçırmayın, hayvanlara son anlarında iyi davranın ve sonra bol bol kavurmalarını yiyin 😀 Görüşmek üzere, iyi bayramlar!

Ve günceli olaya uygun bir şarkı ile bitirelim Söz güzel insan Barış Manço da…. Tombe kaçar.

Blood And Steel: 66-67 Online Oku  

(Çeviri: Roland / Edit: Kyouka Suigetsu)

Dogma : 00-04 Online Oku

(Çeviri: EnnuiEntropy / Edit: NiTian ErXing)

Jagaaaaaan: 21 Online Oku  

(Çeviri:Are-You-Sure / Edit: Obluda)

Jigokuren Love In Hell: 01 Online Oku  

(Çeviri: Are-You-Sure / Edit: NiTian ErXing)

Rookies: Cilt-09 Online Oku  

(Çeviri: Are-You-Sure / Edit: Kyouka Suigetsu)

 

 

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir