Last Man Standing Günceli

1 yıl 1 ay 21 gün sonra -sonunda- bir toplu güncel ile daha karşınızdayız. Öncelikle hepinizi selamlıyorum. Sonunda bu günceli verebildiğimiz için gerçekten mutluyum çünkü çok zordu. Öyle böyle değil aşırı zordu. Neler çektiğimi bir ben bilirim birde Odin. Evet, şükür ki sonunda istediğimiz noktaya geldik. Zaten ben bu noktayı uzun zamandır istiyordum… Bu noktaya gelmemizde emeği geçen herkesin Allah belasını—- eline sağlık. Uzun zamandır güncel yazmayınca artık yazacak bir şey de bulamıyormuş insan. Cidden zormuş lan bunu yazmak. Zamanında satırlarca neler saçmalamışız öyle. O zaman ne yapıyoruz? Uzun görünsün diye bir seri değerlendirmesi yapıyoruz.

 

Gelmiyor musunuz? İyi o zaman ben gelirim;

Berserk; güncel olarak devam ediyor, ne güzel değil mi?
Blade of the Immortal Bakumatsu Arkı; maalesef MangaStream kapandığından henüz kimse İngilizce çevirisini devralmış değil. Umarım en kısa sürede çeviren bir grup çıkar da biz de kaldığı yerden devam ederiz.
Blood And Steel; bizim böyle bir serimiz mi vardı yahu?
Dr. Slump; @Tombe’ye sövmeye devam edebilirsiniz.
Duranki; güncel devam ediyoruz.
Hajime no Ippo; psikolojik sorunlarım var benim.. bir tek sana karşı değil herkese böyleyim.. ailemle kötüyüz.. bilmediğin şeyler var…
Jagaaaaaan; bu hoş seri bizim elimizde çürümeye yüz tutmasın diye Manga-tr’ye devrediyoruz. Kendilerinin finale ulaştıracağına olan inancımız tam.
Jigokuren Love In Hell; bunun çevirisi bitmiş ama editi kalmış sadece. Bunu da en kısa sürede -birkaç hafta içinde- bitireceğiz. İnşallah. Umarım.
Kakegurui; yine elimizde çürümeye yüz tutmuş serilerden biri. Manga-tr n’aber?
Kiba no Tabishounin; maalesef mangaka bu seriyi bırakmış durumda. Potansiyeli yüksek bir seriydi ama çizmiyor gavatlar.
NeuN; Canım yaaaa <3 Japonca’dan çevirdiğimiz ve sona yaklaştığımız kaliteli eserlerden biri. Taş çatlasın 2 hafta içinde the end.
One Piece; Bin Zoro bence onbin Luffy’i yok eder..
Ölüm Bizi Ayırana Dek; devam ediyormuşuz, güzel de gidiyormuş diye duydum.
Rookies; buna da üsttekiyle aynı yorumu yaptım sayın.
Übel Blatt; son…

Vagabond; https://youtu.be/QZtSZfufcZk

Eveeeet gördüğünüz üzere serilerde durumlar aşağı yukarı böyle. Bugün birkaç seriyi nihayete erdirdik (bir şekilde). Birkaç hafta içinde birkaç tanesine daha son vereceğiz. Ippo’da da bir çare bulacağım, inanıyorum. Çevrilmiş çok fazla bölüm var, belki bir grupla ortak takılırız. Manga-tr naber? Bir şekilde bin barajını aşacağız. Öyle ya da böyle olacak. Evet, genel olarak durum böyle. Tortuga Çeviri Grubu olarak 2013 yılı Haziran ayında kurulduk ve 1 ay sonra da 7. yılımızı tamamlayacağız. Bu günceli 7. yıl dönümü günceli olarak kabul edin çünkü artık yıl dönümlerinde dahi güncel veremeyecek duruma geldik 🙁 Üzücü ama gerçek bu. Neyse lafı daha fazla uzatmadan sizi güncelle baş başa bırakıyorum. En kısa sürede görüşmemek üzere esen kalın.


Aile Kavgası
One Shot Online Okuma 
(Çeviri: Seyyah / Edit: Tombe)

Blood and Steel74-75 Online Okuma 
(Çeviri: Roland / Edit:Kyouka Suigetsu)

Dr. Slump77-90 (7. Cilt) Online Okuma 
(Çeviri: Zk / Edit: Tombe)

Kakegurui28-33 (6. Cilt) Online Okuma 
(Çeviri: Ysf.cyln / Edit: Sakazuki, Obluda)

NeuN28-36 (5. Cilt) Online Okuma 
(Çeviri: Kuroashi no Sanji / Edit: NiTian ErXing)

Ölüm Bizi Ayırana Dek93-107 (12-13. Cilt) Online Okuma 
(Çeviri: Smoker / Edit:Vollis, Smile)

Rookies106-115 (12. Cilt) Online Okuma 
(Çeviri: Andromeda / Edit: Bagaracchi, McMaster, Tombe)

Ubel Blatt164-170 (23. Cilt) SON Online Okuma 
(Çeviri: Smoker / Edit:NiTian ErXing)

 

 

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...