7. Yıl Dönümü Günceli

Sene 2013. Tarihler 21 Haziranı göstermekte. Birkaç kişiden oluşan son atlı birliği, Türkçe manga krallığının sonunun gelmesini engellemek için bir aradalar… Ve o malum an geldiğinde, ortaya kaderi değiştirecek o şey çıkmıştı. Ona, Tortuga dediler ve o, Türkçe manga dünyasının kaderini değiştirmek için var olmuştu.

Evet, tüyleriniz tiken tiken olduysa geçelim asıl olaya. 16 gün önce Tortuga Çeviri Grubu’nun 7. yıl dönümü idi. O an hazırladığımız güncel henüz hazır olmadığı için biraz gecikmeli olarak bugüne sarkmak zorunda kaldı ve kaldı ki aşağıda sizi bekleyen şeyi görünce sebebini anlayacaksınız.

2013 yılında kuruluşumuzdan beri tam 7 yıl geçmiş. Çok seneler geçmiş. Çok şeyler de değişmiş. Baki kalan tek şey yine Türkçeye manga kazandırma isteğimiz. Umarız gidebildiği yere kadar da devam ettirebiliriz.

Bugünkü güncelde, var olan serilerimizden farklı şeyler de göreceksiniz. Hemen başlayalım öyleyse. Öncelikle Asadora. Yine bir Urasawa Naoki klasiği. Zaten Naoki’nin Türkiye şubesi gibiyiz, bunu da çevirmezsek olmazdı bence. Olur muydu? Olmazdı. Naoki çünkü bir numara.

Bir diğeri ise Harukana Machi-E. O ne la dediğinizi duyar gibiyim çünkü şu an ben tam olarak bunu diyorum. 2 ciltlik güzel bir seriymiş herhalde. ***** burada tanıtımı yazıyormuş gibi davranın. 

Geldik bugünün ZİRVESİNE. Ölüm Bizi Ayırana Dek. Until Death Do Us Part ya da orijinal adıyla Shi ga Futari o Wakatsu Made. 26 ciltlik bu dev seri, yine bir Tortuga klasiği olarak Tamamlananlardaki yerini almaya hak kazanmış bulunmakta. Yayında ve yapımda emeği geçen başta Smoker olmak üzere herkesin eline sağlık. Diğer serilerde emeği geçen arkadaşların da eline sağlık. Specter hariç.

Evet, yine bir sona geldik. Gecikmeli de olsa Tortuga’nın ve bugüne kadar takipçimiz olmuş herkesin yıl dönümünü kutluyor, nice bol mangalı yıllara diyorum. Ölüm bizi ayırana dek Tortuga var olacak.

– NiTian ErXing


Asadora!
01-08 (1. Cilt) Online Okuma 
(Çeviri: Smoker / Edit: Obluda)

Harukana Machi-E: 01-16 (SON) Online Okuma 
(Çeviri: Itachirut, JohanLiebert, Krep / Edit:Kyouka Suigetsu)

Hajime No İppo1291 Online Okuma 
(Çeviri: Spect3r / Edit: NiTian ErXing)

Ölüm Bizi Ayırana Dek108-214 (14-26. Cilt) SON Online Okuma 
(Çeviri: Smoker / Edit:Obluda, Vollis, Smile, Bagaracchi, Tombe)

Wanted!01-05 (SON) Online Okuma 
(Çeviri: Smoker / Edit:Tombe)

 

 

Office 365

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...