Adamına Göre Günceli

Merhaba saygıdeğer Tortuga ahalisi. Nasılsınız? İyi misiniz? Afiyette misiniz? Biz grup olarak iyi sayılırız herhalde. Tahminler bu yönde. 

Konuyu çok uzatmadan bugünün konusu olan güncelimizde değineceğimiz hususa. Her ne kadar eski bir grup olsak da bizi One Piece olsun Berserk olsun Hajime No İppo olsun bu güncel verdiğimiz popüler seriler vasıtasıyla bizi yeni keşfeden insanlar olabiliyor. Bu vesileyle bizi başka gruplarla karıştırabiliyorlar. Bizim hiçbir gruba benzemediğimizi bizi tanıyanlar gayet iyi bilir. Saygı ile yaklaşana saygı ile yaklaşır. Saygı ile yaklaşmayana gerekli had bildirmeyi yaparız. Takipçi kasalım diye öyle yapmacık tavırlarımız yoktur. (Tabi siz bizi yine de takip edin 😉) Her zaman dobra bir duruşumuz olmuştur.

Bu vesileyle Kurban Bayramı zamanı verdiğimiz One Piece bölümünde bir takım can sıkıcı yorumlar aldık. Şöyle ki malum bayram olduğu için insanlar aileleriyle sevdikleriyle vakit geçiriyor ve bayramın ilk günleri en önemli gündür. Bu sebeple One Piece mangasının o bölümünü editleyen kişi olarak bayramın ikinci günü bölümü editleyip paylaştım. Bu arada geçen süreçte bazı aklı evveller bize yukarıda anlattığım had çerçevesini aşarcasına  bölümün nerede olduğu ile ilgili sorular sordular. İşin daha da ilginç ve asıl önemli tarafı bizim bu işi para ile yaptığımızı sananların olması. Öncelikle çoğunluğunuzun bildiği üzere biz bu işi para için değil hobi olarak yapmaktayız. Bu ilgili arkadaşın para vermeden okumasının iki sonucu var: Ya para vermediği halde para vermişcesine böyle hadsiz yorumlar yapabiliyor ya da birilerine Tortuga’ya diye para gönderiyor ki bu daha da vahim zira bu arkadaşı kazıklıyorlar.

Toparlayacak olursam öncelikle biz bu işi para karşılığında yapmıyoruz ve bizim serilerimizi para karşılığında okuma durumunuz varsa dolandırılmışsınız veya haksız kazanç yapan bir yerden okuyorsunuz demektir. İkincisi bize saygı çerçevesinde bu işi niçin ve nasıl yaptığımızın bilincinde sorulan her soruya bizde aynı şekilde cevap veriyoruz. Yok tam tersi hareket eden kişilere de hak ettiği şekilde kendileri ile ilgileniyoruz…

Gelelim güncelimizin menüsüne. Tek bir serimiz var o da Rookies. Tek başına günceli taşıyabilecek bir seri kendisi. Rookies’dan 2 cilt 20 bölüm ile karşınızdayız. Ölüm Bizi Ayırana Dek serimizin bitmesi ile oradaki editör gücümüzü buraya aktarmış bulunmaktayız. Rookies serisi umut ediyorum ki artık düzenli bir şekilde gelecek ve en kısa sürede bu serimizi de şöhretler müzemize taşıyacağız. Serilerimizi tek tek emin adımlarla  bitirme yolunda ilerleyeceğiz. Siz sormadan diğer serilerimiz de kaldığı yerden devam edecek ama  onlarla ilgili şimdilik net konuşmayayım. Ancak kendi serim olan Dr. Slump önümüzdeki günlerde düzenli olarak gelmeye başlayacak. Bunun müjdesini ve sözünü verebilirim. Güncelimizi Ölüm’ün eski Rookies’ın yeni editörü Vollis’in mesajı ile bitirelim “O kadar Ölüm verdik okumadınız bu sefer Rookies veriyoruz okuyun :)” diyor kendileri.  Ölüm’ü de okuyun Rookies’ı da. İkisi de güzel seri. İkisi de kendine has seriler. Bir sonraki güncelde görüşmek üzere sağlıcakla kalın.  Tombe kaçar.

-Tombe

Rookies116-135 (13-14. Cilt) Online Okuma 
(Çeviri: Andromeda / Edit: Vollis)

Windows 7 Pro

Yorumlar

Loading Disqus Comments ...